Studenti z Inholland University of Applied Sciences navštívili Fakultu mezinárodních vztahů VŠE

2024

V pondělí 15. dubna byl v Praze zahájen výzkumný projekt studentů z prestižní Inholland University of Applied Sciences. Tento projekt se zaměřuje na destinační management, branding a komunikaci v cestovním ruchu s důrazem na české destinace Prahu a Olomouc. Inholland University, známá svými pobočkami v Amsterdamu, Haagu, Haarlemu a Rotterdamu, se v oblasti cestovního ruchu zaměřuje na praktickou aplikaci vědomostí, samostatnost, kreativní myšlení a analýzu informací skrze koncept tzv. Living Lab. Tato univerzita je také iniciátorem expertní skupiny v Evropě, která řeší problémy spojené s overtourismem.

Projektový tým tvořený 35 studenty a dvěma profesory, Robinem Lökehem a Abdulem Kary, si pro první den své návštěvy vybral nejen prohlídku Prahy, ale také návštěvu Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze, která je považována za přední instituci v oboru cestovního ruchu. Na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE se tým setkal s Terezou Vogeltanzovou z Prague City Tourism, která prezentovala marketingové strategie města Praha, a Mgr. Miroslavem Rončákem z Katedry cestovního ruchu, který představil vizi fakulty a profil absolventa. Vedení katedry pod Ing. Pavlem Černým Ph.D. se zaměřuje na destinační management a udržitelný cestovní ruch a aktivně řeší problematiku overtourismu.

Diskuse o možnostech spolupráce a výměny zkušeností byly živé a naznačují, že přínosy budoucí spolupráce mezi oběma institucemi mohou výrazně obohatit obě strany, což se může odrazit nejen ve větším zapojení studentů do praktických projektů, ale i v nárůstu vzájemných akademických a projektových výstupů.