Naši absolventi

Karel Doubek - ředitel hotelové a gastronomické společnosti Adria-Neptun, spol. s r.o. a člen Rady Asociace hotelů a restaurací ČR

Karel Doubek - ředitel hotelové a gastronomické společnosti Adria-Neptun, spol. s r.o. a člen Rady Asociace hotelů a restaurací ČR

Roky strávené studiem na katedře cestovního ruchu tehdy obchodní fakulty VŠE rozhodně považuji za smysluplné – ať již kvůli tříbení schopnosti nakládat s informacemi, kvůli aktivitám mimo výukový rámec i kvůli řadě kontaktů, které jsou dodnes živé. Všechny tři výše uvedené „pilíře“ mi byly a stále jsou velmi dobrým partnerem v mém pracovním životě.

Ing. Lucie Čambálová, majitelka cestovní agentury ČambiTour

Ing. Lucie Čambálová, majitelka cestovní agentury ČambiTour

Do prváku jsem nastoupila jako nepříliš sebevědomá holka, která měla velký problém s prezentací před větším množstvím lidí. Ještě teď si živě pamatuji, jak mě dr. Jarolímková nechala svou první prezentaci prezentovat bokem ke třídě, abych se tolik nestyděla. A po pár letech jsem VŠE opustila jako extrovertní, upovídaná a hrdá majitelka cestovní agentury ČambiTour. Vždy jsem si přála provozovat vlastní cestovní agenturu, radit lidem na základě osobních zkušeností z cest a pomoci jim vyznat se v nepřeberném množství nabídek zájezdů, letenek i ubytování na trhu. Ale troufnu si říci, že až VŠE mi dodala potřebné sebevědomí si svůj sen splnit. Kromě potřebné víry v sebe sama mi přinesla i obrovské množství kontaktů, na kterých mé podnikání stojí dodnes. Díky a nikdy nezapomenu!

Marek Kroutil - manažer na Letišti Václava Havla

Marek Kroutil - manažer na Letišti Václava Havla

Studium cestovního ruchu na VŠE velmi přispělo k rozhodování o mém budoucím zaměstnání. Již v průběhu studia jsme v rámci vyučovaných předmětů měli možnost získat cenné rady a zkušenosti od odborníků pracujících v agentuře CzechTourism, ale i celém oboru CR a na magisterském stupni studia jsme se dokonce ve spolupráci s agenturou CzechTourism podíleli na výzkumu na sociálních sítích. Díky tomuto projektu mi byla nabídnuta stáž v agentuře CzechTourism, kterou jsem ihned přijal. Dle aktuální pracovní náplně a následného postupu na novou pozici jsem si tematicky volil i volitelné předměty. Diplomovou práci jsem poté napsal na téma týkající se mé současné úlohy v CzechTourismu, tedy propagace ČR na trzích bez zahraničních zastoupení – Blízký východ, Indie a Izrael.

Katka Bartošová - průvodkyně a cestovatelka

Katka Bartošová - průvodkyně a cestovatelka

Poznávání vlasti a cizích krajin mě bavilo a fascinovalo už odmalička, tudíž cestovní ruch byla jasná volba. Studium na VŠE bylo dobrým startem do dalšího působení v tomto oboru. Získala jsem během něj spoustu cenných kontaktů a zkušeností. Během studia jsem pronikla i do praxe při svém působení v TIC CzechTourism v Praze. Na VŠE jsem navázala studiem magistra ve stejném oboru v Dánsku a pak se rozlétla ještě dále do světa, konkrétně do Jižní Ameriky, kterou jsem si zamilovala. Po škole jsem se věnovala Event Managementu, destinačnímu marketingu a nyní pracuji jako průvodce, rozjíždím v Praze vlastní projekt „Procházky s Katkou“ a zároveň spolupracuji s institucemi v oblasti kultury a cestovního ruchu.

Eva Ticháková, zakladatelka a provozovatelka Muzea Lennonovy zdi

Eva Ticháková, zakladatelka a provozovatelka Muzea Lennonovy zdi

Díky studiu na KCR VŠE jsem dokázala najít téma diplomové práce, které mě nejen bavilo psát a obhajovat, ale pak se mi jeho obsah povedlo i převést do reality. Založila jsem své vysněné muzeum Lennonovy zdi v Praze, k čemuž mi právě i teoretická příprava během studií velmi pomohla. Obecně studium na VŠE mi dnes slouží jako skvělé podloží pro jakoukoli činnost v podnikání i pro orientaci v praktických věcech denního života. Zaměření na cestovní ruch mi pak konkrétně pomohlo se založením i propagací muzea, které dnes funguje na Malé Straně. Těším se i na Vaši návštěvu The Lennon Wall Story v Prokopské 8, dvě minuty chůze od Lennonovy zdi směrem k Malostranskému náměstí.