Pavel Černý a další zástupci FMV na prestižní ERSTE ESG CEE Conference 2024

Ve dnech 6. a 7. května 2024 se ve Vídni konala prestižní ERSTE ESG CEE Conference 2024, které se zúčastnili zástupci Fakulty mezinárodních vztahů VŠE. Naši fakultu reprezentovali Pavel Černý, vedoucí Katedry cestovního ruchu, Josef Bič z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů a Jindřich Henry Henzl, ESG Teaching Professional se zaměřením na Green Transition.

Tato konference představuje klíčové fórum pro diskusi o Green Transition, udržitelných financích a ESG trendech ve střední a východní Evropě. Účast zástupců FMV VŠE na této globální akci odráží závazek katedry a fakulty k těmto důležitým tématům a snahu přispívat k širšímu porozumění a implementaci ESG principů a naplňování vizí EU Green Deal a Pařížské dohody.

Během konference měli naši zástupci možnost setkat se s lídry v oblasti ESG a udržitelnosti, mezi které patřili Patrick de Cambourg (EFRAG), Nadia Humphreys (Bloomberg), René Nicolodi (Zürcher Kantonalbank), Jakob Mayr (WWF), Berthold Kren (Holcim Austria), Begum Gursoy (Morningstar Sustainalytics) a Maya Hennerkes (EBRD). Tyto interakce pomáhají přenášet nejnovější trendy této rychle se rozvíjející klíčové oblasti ekonomiky na naše studenty a budoucí lídry udržitelné transformace.

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE je odhodlána být i nadále aktivním účastníkem v oblasti udržitelného rozvoje a těší se na další spolupráci v této oblasti.

Pavel Černý a další zástupci FMV na prestižní ERSTE ESG CEE Conference 2024