1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

27.9.2018 - Děkanský den

Profil katedry

Související stránky

Vysoká škola ekonomická v Praze je tradičním místem pro přípravu vrcholových manažerů pro oblast cestovního ruchu. Předměty s problematikou cestovního ruchu se zde vyučují již od roku 1959. V současné době se cestovní ruch vyučuje v bakalářském studijním oboru Cestovní ruch a regionální rozvoj a jako hlavní nebo vedlejší specializace Cestovní ruch v magisterském stupni studia. Studenti s vynikajícími studijními výsledky mohou pokračovat ve studiu problematiky cestovního ruchu v doktorském stupni studia.

Specifikem Katedry cestovního ruchu je snaha zprostředkovat studentům během studia intenzivní kontakt s praxí prostřednictvím výuky v terénu, odborných exkurzí, účastí studentů na vybraných projektech partnerů KCR, přednáškami odborníků z praxe, besedami se zajímavými osobnostmi a pod.